שבילי אופניים בירושלים

בין אם אתם מחפשים רכיבה קלילה עם חברים ובני משפחה ובין אם אתם מכוונים לרכיבה מעט יותר מאתגרת, פארק ירושלים שהוקם לפני כעשור ומטופח עד היום, הוא בהחלט מקום מצוין לשני הדברים האלו. מעבר לנופים המרהיבים, למעיינות הנובעים ולצמחייה העשירה באזור, חלק מרכזי בפרויקט של הקמת הפארק כלל סלילה של מסלולים רבים המתאימים לרכיבה וחשוב לדעת כי זה מתאים לא רק למקצוענים, אלא גם לרוכבים חובבים, שכן השבילים הם נוחים מאד לרכיבה.

אז לא משנה אם כבר יש לכם ניסיון ברכיבה כתחביב, אם אתם עושים את זה באופן מקצועי ובמיוחד אם אתם שוקלים לנסות את זה לראשונה ממש בקרוב כחלק מטיול בירושלים עם ילדים, הנה כמה דברים שחשוב לדעת על מסלולי האופניים בפארק ירושלים, שזה מקום מצוין להתחיל איתו בתחביב הנפלא אגב.

הרבה יותר מטיול אופניים

חשוב להכיר קודם כל את פארק ירושלים ולדעת שמדובר למעשה בארבעה פארקים שמרכיבים את הפארק השלם שגודלו הוא כ-15,000 דונמים: פארק עמק הארזים, פארק נחל רפאים, עמק מוצא ונחל רפאים. מי שבוחר לחוות את הפארק המדהים הזה על אופניים צריך בהחלט לדעת כי מצפה לו חוויה המשלבת הרבה מאד טבע עוצר נשימה הכולל בוסתנים, חורש טבעי ומעיינות, אתרים היסטוריים כמו מערות קבורה וחורבות עתיקות והמון פינות חמד בטבע המאפשרות עצירות נעימות למנוחה במהלך הדרך. על כן, אנו ממליצים לתת לעצמכם לרכב בקלות ולא למהר כדי לספוג את האווירה המיוחדת של המקום וזה בהחלט בסדר לעשות כמה עצירות במהלך הדרך.

שבילי אופניים בירושלים

שביל "סובב ירושלים"

פארק ירושלים הוא למעשה טבעת המקיפה את כל העיר ומאפשרת להנות ממנה בצורה היקפית. עיריית ירושלים השקיעה במסלול אופניים המאפשר נסיעה לכל אורך ההיקף עם מסלול ארוך במיוחד של 42 קילומטרים. אם אתם מיטיבים לרכב אפשר בהחלט לעשות את כל המסלול הזה ביום מרוכז, אך בעבור משפחות ומי שמחפש רכיבה קלילה יותר, מומלץ להכיר לעומק את החלקים השונים בפארק ולבחור קטע שחביב עליכם במיוחד. רכיבה של בין חמישה לעשרה קילומטרים בהחלט מספיקה למשפחה עם ילדים ורצוי לארוז צידה קלה, אותה ניתן לסחוב בתיקי הגב שתיקחו עמכם.

מסלולים בתוך הפארקים

כאמור, פארק ירושלים מחולק לארבעה פארקים שונים שבכל אחד מהם תוכלו למצוא שבילים נהדרים לרכיבה. שימו לב כי בניגוד לשביל ההיקפי, מרבית השבילים הפנימיים לא נסללו במיוחד בעבור רוכבי אופניים, אך העירייה הקפידה לשטח אותם ולהנגיש אותם גם לאנשים עם מוגבלויות ולעגלות תינוק, כך שהם בהחלט מתאימים לרכיבה קלילה ומהנה.

איך כדאי להתכונן לרכיבה?

אם אתם רוכבים חדשים, כדאי מאד להכין את עצמכם לפנצ'רים ותקלות של האופניים. ההמלצה שלנו בתחילה, היא לרכוב בנקודות שיאפשרו לכם חזרה מהירה לרכב כך שלא תתקעו במקום מרוחק שיקשה עליכם את החזרה. כמו כן, גם בימים הקרים יותר, רכיבה שהיא פעולה מאומצת תעייף אתכם וכדאי להכין מראש בגדים להחלפה, כובע להתמגנות מהשמש וכמות מספקת של מים לשתייה. כמו כן, הקפידו לחבוש קסדה וציוד מיגון נוסף והימנעו מרכיבה בחושך.

מאחלים לכם רכיבה בטוחה ומהנה בשבילי פארק ירושלים!