ירושלים עם ילדים

כשמדברים על אטרקציות ומקומות טיול, אין ספק כי בירת ישראל, ירושלים, היא אחד המקומות הכי מעניינים ומזמינים במדינת ישראל, ויחד עם זאת, כשאנחנו רוצים לטייל עם כל המשפחה, חשוב מאד שנקלע במיוחד לטעמם של הילדים שנוטים לאבד עניין די במהירות. לכן, כשאנחנו מתכננים יום בילוי משפחתי בעיר הקודש, רצוי שלא נבחר במקומות בנאליים וצפויים שעשויים לגרום לילדים להשתעמם.

נכון, מגוון האתרים והאטרקציות בעיר עשוי להפוך את המשימה לקשה ולכן הכנו בעבורכם רשימה של כמה מקומות בעיר שהם בהחלט אידיאליים לביקור עם הילדים.

גן החיות התנכ"י

אין ילדים שלא אוהבים לראות בעלי חיים ובגן החיות התנכ"י תוכלו לראות אך ורק בעלי חיים המוזכרים במקרא. הפארק היפה הוא פרויקט משותף של עיריית ירושלים יחד עם רשות הטבע של הגנים וחלק גדול מבעלי החיים שם הם כאלה שחולצו וניצלו מסכנות שונות. בהחלט אטרקציה חווייתית ומהנה לילדים, כזו שגם המבוגרים יאהבו.

מעלית הזמן

חוויה אינטראקטיבית ומיוחדת המספקת הצצה היסטורית מיוחדת אל סיפורה של בירת ישראל, תוך תהיות ומחשבות על העתיד לבוא. הפעילות מתרחשת באולם חושך כאשר על המסך מוצגים קטעי וידאו ב-360 מעלות עם סאונד היקפי כאשר לצד הביקור ההיסטוריה בירושלים העתיקה יש מסע מרתק ומיוחד אל תוך גוף האדם.

מוזיאון המדע על שם בלומפילד

עוד אטרקציה שהיא גם חווייתית וגם לימודית חינוכית. במוזיאון המדע יוכלו הילדים להיחשף לנושאים מדעיים שונים וללמוד עליהם לעומק מחד, ומאידך בגובה העיניים. במוזיאון יוכלו הילדים ללמוד על עקרונות ההנדסה והבנייה, איך מפתחים טכנולוגיות שמאפשרות לייצר אוכל לכל העולם, תערוכה של אשליות אופטיות מדליקות ועוד. אין הרבה ילדים שלא יתחברו לחוויה הזאת.

אקווריום ישראל

מערבית לגן החיות התנכ"י נמצא אקווריום ישראל שקם במטרה להעלות את המודעות לשימור חיי היצורים הימיים. בדומה לגן החיות התנכ"י, באקווריום תוכלו לחזות בדגים וחיות ימיות ארץ ישראליות ולהנות ממגוון גלריות מים תיכון וים סוף, אוסף צדפים וקונכיות ועוד.

הגן הבוטני

ומבעלי החיים נעבור כעת אל הצמחים. בגן יוכלו הילדים להתפעל ממגוון צמחים מעניינים שגדלים אך ורק בו, ללמוד עוד על תהליכים שונים של חקלאות ירוקה ותפיסת עולם אורגנית ואפילו לרכוש צמחים וזרעים כדי להתנסות בבוטניקה בעצמם בבית. מדובר ללא ספק בחוויה עם ערך חינוכי מוסף שיכולה לעורר מחשבה אצל הילדים.

ירושלים עם ילדים

מיני ישראל

אם יש לכם זמן לצאת קצת מהעיר ועדיין לא ביקרתם באטרקציה הכל כך מיוחדת הזו, שווה לדעת שזו בהחלט פעילות נחמדה לעשות עם הילדים. מדובר למעשה במעין תערוכה מיניאטורית המציגה מודלים מוקטנים נאמנים לחלוטין למקור של מקומות מוכרים במדינת ישראל.

קיפצובה

ואם ביקרת במיני ישראל, תוכלו בהחלט לנצל את הקרבה ולנסוע לפארק המדליק הזה בקיבוץ צובה, מרחק של רבע שעה נסיעה מירושלים. עשרות מתקני קפיצה ומתנפחים הופכים אותו למושלם בעבור הילדים הצעירים יותר שככל הנראה לא ירצו ללכת הביתה, גם כשכבר יהיה ממש מאוחר.

לסיכום

אז הנה לכם כמה רעיונות לאטרקציות מצוינות לילדים באיזור ירושלים. ממליצים בהחלט לבחור באחת או שתיים בהתחלה ולא לנסות להספיק את הכל ביום אחד.

מאחלים לכם טיול משפחתי מהנה ואל תשכחו לספר לנו איך היה.