צור קשר   I   תנאי שימוש   I   על הרשות   I   דף הבית
פארק ירושלים  /  שביל אופניים  /  שביל האופניים
 

שביל האופניים

list_title_cut.gif (740 bytes)
  
"ירושלים - שביל אופניים סביב לה"
שביל אופניים טבעתי באורך 42 ק"מ מתוכנן מסביב לירושלים. חלקו הארי של השביל העובר בפארק מיועד לרכיבת משפחות אך ניתן למצוא בו גם חלקים המיועדים למיטיבי רכיבה. המסלול מתוכנן החל מתחנת הרכבת הישנה מול הח'אן, דרך מסילת הרכבת הישנה (פארק המסילה), מלחה ועמק רפאים, ממשיך בעמק מוצא ועמק הארזים. השביל עולה דרך נחל צופים, מקיף את העיר העתיקה וחוזר לחאן. שבילי האופניים בפארק יותאמו בחלקם לאנשים עם מוגבלויות.

לחצו להגדלה

לחצו להגדלה

לחצו להגדלה

לחצו להגדלה


 
טיול אופניים לכל המשפחה בעמק הארזים ובעמק מוצא:
לכל אורכו של עמק הארזים, במקביל לנחל שורק, נסלל כחלק מפיתוח פארק ירושלים שביל אופניים משפחתי באורך של כ- 4.5 ק"מ. השביל עובר בין נופי הפארק ומשקיף על הכפר העתיק ליפתא, יער רמות והמרבדים הירוקים שלאורך העמק. ברי המזל והשקטים שבמטיילים יזכו אולי לצפות בצבאים החיים בעמק.

את הרכב נשאיר בפתחת נחל חלילים ברחבה הקטנה שבמקום. תחילת המסלול בגן לאומי עינות תלם, מרחק של כ- 300 מ' צפונה מהחניה. שביל האופניים הסלול מסומן לכל אורכו ומופרד מתנועת כלי רכב. השביל מסתיים קרוב למחלף גולדה ברחבת אספלט גדולה שסביבה מתוכנן כחלק מפיתוח הפארק להקים ספורטק גדול עם מגרשי כדורגל, כדורסל, כדורעף חופים, סקייטפארק ועוד. כאן נסתובב ונחזור אל עינות תלם, מרחק של 4.5 ק"מ נוספים.

רוכבים מנוסים יותר יכולים להמשיך מעינות תלם אל סכר בית זית לפי הסימון הכחול (שביל ירושלים). לאחר שעוברים מתחת לכביש מס' 1 אנו משאירים מאחור את שביל ירושלים המתפתל אל הסטף וממשיכים דרומה לכיוון הסכר על גבי שביל האופניים שסלילתו הושלמה בקיץ 2012. אורך המסלול מעינות תלם אל הסכר הוא כ- 4 ק"מ נוספים לכל כיוון. ניתן להתחיל את המסלול גם מהחנייה שליד סכר בית זית. הכניסה לחניה מכייון ביה"ס החקלאי עין כרם.

לחצו להגדלה

לחצו להגדלה

לחצו להגדלה

לחצו להגדלה
 
לדף הבית »
אודות הפארק
תכנון ופיתוח
טיולים
שביל אופניים
אירועים
menu_shadow.jpg (848 bytes)
אודות הפארק
תכנון ופיתוח
טיולים
שביל אופניים
בניית אתרים
כל הזכויות שמורות לרשות לפיתוח ירושלים © 2013 צור קשר   I   תנאי שימוש   I   על הרשות   I   דף הבית