שבילי אופנים בירושלים

ירושלים היא עיר מלאת חיים ותוססת: יש בה חומות עתיקות, מבצרים ובתי כנסת מהממים, היא מכילה שכונות עתיקות יומין, מוזאונים חשובים כמו גם אתרי תרבות ומורשת. העיר היפה הזאת מזמינה תיירים ומבקרים מהארץ ומכול העולם שרוצים לגלות את הפלא של ירושלים.

אם אתם מתכננים טיול בירושלים, הדרך הטובה ביותר לסייר בה היא באמצעות אופניים. העיר התפתחה מאד לאחרונה מבחינת תחבורה ומציעה כ 200 קילומטרים של שבילי אופניים ודרכים מעולות לרכיבה בשילוב טיול בעיר. אז איפה כדאי לרכוב? הרשימה, בהמשך.

אבל רגע לפני שיוצאים לדרך, חשוב לדעת! אם אתם נוסעים על קורקינט חשמלי, סעו על פי החוק.

קורקינט הוא כלי רכב נפוץ מאד ומתאים לרכיבה במגוון מסלולי אופניים. עם זאת על פי החוק מדובר בכלי שחייב להיות מתאים לרכיבה ולצרכים של הרוכב (כמו למשל התאמה למבוגר או ילד) וחשוב מאד שהוא יהיה בטיחותי. בחרו קורקינט ידידותי לסביבה שלא מזהם את האוויר. בחרו כלי רכב איכותי עם מנוע חשמלי חזק וסלולה נטענת איכותית וודאו כי אינכם עוברים את המהירות המותרת בנסיעה על קורקינט שאינה עולה על 25 קמ"ש. אם תרצו לבחור קורקינט לנסיעה על שבילי אופניים תוכלו להיכנס אל סקירה שתעזור לכם לבחור את הדגם המתאים לכם ביותר.

מסלול נחל רפאים

אחד המסלולים המדהימים בהם אפשר לרכוב הוא מסלול נחל רפאים שמתחיל בגן אלמליח וצמוד למסילת הרכבת העתיקה של ירושלים. המסלול מסודר ומקנה סיבוב בטבע העירוני ששוכן לצד שכונות יפות בירושלים. המסלול ייקח אתכם מנחל רפאים אל מסילת הרכבת ומשם אל שכונת הקטמונים היפיפה ושכונת בית צפאפא היוקרתית. בין לבין תוכלו לעצור בבתי הקפה הטובים של העיר ולהנות מתחנות קריאת ספרים להחלפה שהקימה עריית ירושלים.

רכיבה במתחם התחנה

מתחם התחנה בירושלים שופץ לפני עשור והפך למוקד תרבותי וקולינארי של ירושלים. המתחם ממוקם לצד שכונות כמו המושבה בגרמנית והמושבה היוונית והוא מקום תיירותי מלא בתי קפה ומסעדות שיש בו אירועי תרבות והופעות. מסלול האופניים של מתחם התחנה מציע מסלולי אופניים מסודרים שניתן לרכב בהם לצד האירועים של התחנה, דוכנים, בתי קפה ומסעדות. המסלול ייקח אתכם מאזור פארק ירושלים הנמצא בשכונת עמק רפאים – מקום שבו אפשר להתחיל את המסלול עם פיקניק וחורשות שמקלות על החום בימים חמים – ומשם אל מתחם התחנה. לאחר מכם אפשר להמשיך לרכב החוצה אל גבעת התנ"ך היפה ממנה אפשר לצפות אל הטבע המרשים של העיר. עוד אפשר לרכוב אל חומות העיר העתיקה היישר מהמתחם ולהנות בשעות הערב ממופעי אורות של העיר העתיקה.