פארק נחל צופים

אם עדיין לא יצא לכם לבקר בפארק ירושלים המקיף את בירת ישראל, אנחנו בהחלט ממליצים לעשות זאת בהקדם. מדובר בטבעת ירוקה של חורשים טבעיים ובוסתנים שתוחזקו בקפידה ומאפשרים למבקרים להנות מ-15,000 דונמים של פינות חמד, מסלולי הליכה ושבילי אופניים, מעיינות טבעיים ונופים עוצרי נשימה.

הפארק מחולק לארבע חלקים, ואחד מהם הוא פארק נחל צופים עליו נדבר מייד. לפני שנתחיל, נרמוז ונאמר שאם אתם מחפשים מקום להליכה קלילה ונעימה, פיקניק עם משפחה וחברים ורוגע בחיק הטבע, זו בהחלט נקודה שכדאי להגיע אליה. כעת, נסביר קצת יותר לעומק על הנקודות השונות כדי שתוכלו לצאת לדרך עם כל המידע שאתם צריכים. שיהיה טיול מהנה ורגוע!

נקודות ששווה להכיר

פארק נחל צופים משתרע על פני כ-750 דונמים ומלווה את נחל צופים לאורך של כ-2.5 קילומטרים. רוב מדרונות הפארק מיוערים ביערות אורן וברוש והוא מלא בצמחייה מקומית סבוכה כמו סירה קוצנית, קורנית ואזוב מצוי. באביב המקום מתמלא בפרחים צבעוניים ומרהיבים למראה. אלו כמה נקודות ששווה בהחלט לבקר בהן:

קום והתהלך בארץ

האופציות לטיול רגלי נחמד בפארק נחל צופים הן בהחלט מגוונות. ניתן להתחיל מכיכר עומר הסמוכה לרכבת הקלה, ממנה יורדים אל דרך סלולה המובילה אל נחל צופים. לאחר כ-300 מטרים מגיעים אל כרם עצי זית עתיקים ומכאן חשוב לשים לב, כי אין מעבר לכלי רכב ויש להמשיך בהליכה רגלית.

אחרי צעידה של 200 מטרים מגיעים לבוסתן הראשון ושווה לדעת שלכל אורך הדרך תראו את הבוסתנים והחורשים הטבעיים שהופכים את המסלול לכל כך קסום. כ-300 מטרים אחרי הבוסתן תוכלו כבר לראות חניון הגשר הקרוי כך על שום הגשר העובר מעליו ומחבר את החניון עם הדרך הסלולה. מן החניון, צעידה קצרה מזרחה, בשביל די ברור אך שאינו מסומן, תוביל אתכם לפתח של מערת אום אל עמד.

שימו לב כי מדובר במסלולי הליכה קלילים וקצרים במיוחד, אך אנחנו ממליצים להצטייד בכל זאת בנעליים סגורות כדי למנוע פציעה או אי נוחות במהלך ההליכה. כמו כן כדאי לחבוש כובע בימים החמים ולהצטייד בכמות נכבדת של מים לשתייה.

צאו לדרך!

כעת, כל שנשאר לכם הוא לאסוף את המשפחה והחברים, לארוז תיק נוח ולצאת לדרך. ההמלצה שלנו היא לשלב את הביקור בפארק נחל צופים עם פיקניק נחמד בחיק הטבע ורצוי להכין הכל מראש כדי שלא תצטרכו לבזבז זמן יקר בהכנה כשאתם כבר מגיעים למקום.

חשוב לנו להזכיר לכם להצטייד בשקיות זבל ולאסוף אחריכם את כל האשפה לאחר שאתם מסיימים, וזאת למען שמירה על הטבע ובעבור המטיילים הבאים אחריכם.

טיול מהנה ופורה!