השתלת שיניים (התקנת שתלים דנטאליים) היא תהליך חשוב מאוד ברפואת שיניים. זאת, מאחר שתועלתו גדולה מאוד ומהירה יחסית. יש לכך השלכות רפואיות של תיקון מצב פגום בחלל הפה וגם השלכות אסתטיות גדולות. מה עושים אם זקוקים להשתלת שיניים בירושלים? אל דאגה – יש למי לפנות!

איך מוצאים מרפאה בירושלים

ירושלים היא עיר גדולה יחסית, כך שיש בה מבחר לא קטן של רופאים, מכל הסוגים. בתחום רפואת השיניים הפופולארי, המבחר רחב גם כן וניתן לחלק את מרפאות השיניים לשני סוגים: מרפאות של קופות החולים ומרפאות שיניים פרטיות. בשניהם, תוכלו למצוא טיפולים מקצועיים ברמה גבוהה. לאחר קריאת מידע נוסף בנושא השתלת שיניים בירושלים, תוכלו לגבש דעה ראשונית ולהתחיל לחפש רופאים מתאימים. אחד הדברים שיעזרו לכם לסנן במהירות בין האפשרויות, הוא נושא ההתמחות של רופא השיניים. לגבי השתלת שיניים, תרצו כמובן רופא שמתמחה בכך. יש שיקולים רבים שכדאי לקחת בחשבון מעבר לכך. למשל, דווקא מרפאה פרטית קטנה, עשויה לספק יותר יחס אישי ולאפשר לרופא להקדיש יותר זמן לכל מטופל. מצד שני, קופות החולים נמצאות בפיקוח נרחב, כולל לגבי רמת הרופאים. לכן, לגבי מרפאות פרטיות, חשוב שתבררו היטב בעצמכם לגבי נקודה זו. לשם בחירת הרופא הספציפי לבסוף, תרצו גם לחפש לגביו חוות דעת ממטופלים.

ד"ר וינשטיין – מענה כולל ומקצועי

מענה מומלץ בירושלים לנושא זה, הוא ד"ר איתן וינשטיין, מומחה מוביל בתחום השתלות השיניים. לרשותו ניסיון רב (משנת 1985) ברפואת שיניים, במרכזים הרפואיים הדסה ואסותא, כמו גם במרפאות פרטיות בירושלים וברמת אביב. ניסיון זה, מכסה גם מגוון סוגי מקרים של השתלת שיניים. ד"ר וינשטיין התמחה ברפואת הפה, בבית החולים הדסה עין כרם. לפני כן, הוא סיים לימודים בביה”ס לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה עין כרם. ד"ר וינשטיין מנוסה גם בטיפולים בהרדמה מלאה ובטשטוש.

צריכים השתלת שיניים בירושלים? יש למי לפנות

הליך השתלת השיניים

לפני השתלת שיניים בפועל, ישנם כמה תהליכים שנוגעים לסיבה שבגללה מבוצעת ההשתלה. רופא שיניים יאבחן את המצב ויחליט, האם השלת שיניים בכלל מתאימה למצבכם. לרוב, השתלה מסוג זה נדרשת, כאשר חסרה שן, כאשר יש שיניים במצב חמור שלא ניתן לטיפול או כאשר מעוניינים להחליף שיניים תותבות. כמו כן, רופא השיניים יברר וייקח בחשבון, גורמי סיכון מיוחדים שעשויים להיות אצלכם בהקשר לניתוח, כמו מחלות או תרופות מסוימות.

בהמשך, הרופא יצטרך להחליט על השיטה שבה ההשתלה תבוצע מבחינה טכנית. יש לא מעט אפשרויות וחשוב לבחור את השיטה שמתאימה ביותר למצבכם. בין השאר, הרופא ייעזר בבדיקת הדמיה כמו צילום CT. תהליך השתלת השיניים עצמו, כולל במבט על את השלבים הבאים: מבוצעים תהליכי חיטוי ואז הרדמה של המקום. פותחים את הרקמה שמעל הלסת באזור הניתוח ומכינים תשתית לשתל באמצעות קדיחה. לתשתית זו בלסת, מבריגים שתל מבוסס בורג טיטניום ואז תופרים את הרקמה שנפתחה קודם לכן. זו היא עדיין לא השן החדשה. השן החדשה מבוססת החרסינה, מכונה כתר והיא תותקן בהמשך התהליך. כעת יש שתי אפשרויות. או שיהיה שלב המתנה של עד חצי שנה לניתוח שני או (במקרים מסוימים) שהרופא יבצע מיידית את שאר השלבים וישלים את השתלת השיניים במקום. בכל מקרה, לאחר הניתוח המטופל מקבל הנחיות שונות לגבי מה מותר ומה אסור לו לעשות, בכדי שהשינויים בלסת ייקלטו בצורה מיטבית ומהירה.

לסיכום

מומלץ לבצע השתלות שיניים במרפאה של ד"ר וינשטיין בירושלים. למעשה, ניתן וכדאי להגיע לשם, גם אם אתם לא תושבי העיר.