בשעה טובה, הילד שלכם עומד להפוך מילד לגבר עם הגיעו לגיל 13, ואנחנו בטוחים שבשלב הזה אתם כבר מתרגשים מאד ומתחילים לנסות לתכנן איזה אירוע תרצו לחגוג לו. יש כאלו שבוחרים לעשות אירוע מצומצם בבית הכנסת בקרבת ביתם, אחרים ילכו על אירוע כלשהו באולם או בגן אירועים ויש כאלו שיעדיפו לעשת חגיגה במסעדה או אפילו בבית. ולצד כל אלו, מי שרוצה חגיגה מרגשת וייחודית באמת, שוקל ברצינות את האפשרות של בר מצווה בכותל שמאפשרת חגיגה בהחלט מרגשת באחד מהנקודות החשובות ביותר עבור העם היהודי. ואכן, בר מצווה בכותל זה אירוע שהוא מרגש וייחודי עבור המשפחות ובעיקר עבור חתן בר המצווה, אך כמובן שמדובר על אירוע שדורש הכנה מוקדמת מראש ותשומת לב לפרטים הקטנים ואם לא עושים זאת כמו שצריך זה בהחלט עשוי לגרום לעוגמת נפש. על כן, הכנו עבורכם מדריך מפורט עם כל הדברים שאתם צריכים לחשוב עליהם לקראת אירוע בר מצווה בכותל. שיהיה בשעה טובה!

רכישת סט תפילין מהודר

חלק מהותי ביותר באירוע הוא העלייה לתורה ברחבת הכותל וכן הנחת התפילין ולכן חשוב לרכוש עבור נער בר המצווה סט יוקרתי ומהודר מראש. אם אתם לא בטוחים ממש איפה לרכוש סט כזה, אפשר בהחלט למצוא כמה חנויות אונליין מצוינות שיוכלו לשלוח לכם את התפילין עד הבית ואנו ממליצים בחום על אתר אות והדר.

כמו כן זכרו שיש לרכוש דברים כמו כיפה וטלית וחשוב לרכוש דברים יפים ומהודרים שיתאימו ללבוש החגיגי של החתן.

ארגון מול הנהלת הכותל

אם מדובר על אירוע מצומצם עם המשפחה הקרובה זה לא צריך להיות מורכב מדי, אבל ככל שמדובר על מספר מוזמנים גדול יותר כך חשוב התיאום מול הנהלת המקום. חשוב מאד לזכור שהכותל הוא לוקיישן מבוקש ביותר לאירועים באופן כללי ולבר מצוות בפרט ולכן מומלץ לעשות זאת כמה שיותר זמן מראש.

רשימת מוזמנים

חשוב מאד להבין מראש כמה אורחים אתם מעוניינים שיגיעו למקום. המספר שתגדירו הוא זה שייקבע הרבה מאד דברים, כמו האוכל, המקום בו תתאספו, הצעדה שתבחרו לעשות למקום אם תרצו וכן הלאה. חשוב לגבש מספר ברור כבר בהתחלה על מנת שלא להגיע למצב של בעיות בארגון.

הסעדה

כמובן שאתם רוצים לדאוג לאורחים שלכם לאוכל ויש כמה אפשרויות שעומדות בפניכם. אופציה אחת היא להביא חברת הסעדה למקום ולדאוג לשולחנות וכסאות כמובן. האפשרות השנייה אם אתם והאורחים שלכם לא שומרים שבת היא לנסוע יחד למסעדה קרובה ולאכול שם.

בר מצווה בכותל: המדריך המלא לארגון האירוע המרגש

הסעות וחנייה

שוב, אם מדובר על מספר מצומצם ביותר של אורחים (לא יותר מ-20) אתם כנראה לא תצטרכו לדאוג למשהו מיוחד, אבל מדובר על יותר מזה זה כבר משהו שצריך לשים אליו לב. זכרו כי ההגעה לכותל היא לא תמיד נוחה ואפשרויות החנייה הן מצומצמות ביותר. אפשרות נהדרת היא לקבוע נקודת מפגש בפאתי העיר עם חנייה מספקת לכל האורחים ומשם להוציא שאטלים אל הכותל ובחזרה וזה בהחלט משהו שיקל במידה על האורחים שלכם.

תיאום עם הרב

חשוב מאד לתאם עם רב שיגיע למקום וינחה את העלייה לתורה. כמובן שמדובר על יום שבת ולכן הרב שלימד את הילד לא יוכל להגיע אלא אם כן אתם ירושלמים כמובן. חשוב למצוא רב שאתם מרגישים איתו בנוח מהאזור ושיוכל להנחות את הטקס וללוות את הילד בצורה טובה.

הקפידו על הדברים הללו ותוכלו להפיק אירוע מרגש ובלתי נשכח!