השכרת רכב בישראל באתר suncar

אחת הערים החשובות והמוכרות בעולם נמצאת כאן אצלנו בישראל והיא לא אחרת מאשר הבירה ירושלים. למעשה אין כמעט תייר שמגיע לישראל ולא יבקר בה ואין כמעט ישראלי שלא הגיע אליה לצורך ביקור. ירושלים מושכת תנועת מבקרים בזכות מוקדי עניין שונים: דתיים, מדינים, תרבותיים, ספורטיביים, מסחריים ועוד. בירושלים נמצאים מבני הממשל החשובים במדינה הכוללים את בניין הכנסת, משרדי הממשלה ומושב בית הדין הגבוה לצדק. העיר העתיקה בירושלים היא שילוב ייחודי במינו של תרבויות, דתות, אמונות ולשונות הדרות זו לצד זו. בירושלים ניתן לבקר עשרות פעמים ובכל פעם לגלות עוד משהו חדש.

בכדי לבקר ולטייל בעיר הבירה, צריך לחשוב ולהתארגן מבחינת אמצעי התחבורה היעיל והנכון למקום ולזמן. המשיכו לקרוא וננסה לעשות לכם סדר בכל הנוגע לדרך שלכם להגיע מנקודה לנקודה כמטיילים בירושלים.

רכב פרטי

רבים מגיעים אל העיר באמצעות הרכב הפרטי. יש לכך הרבה יתרונות, הרכב מאפשר לנו גמישות בזמני הנסיעה, מאפשר לנו לקחת אנשים וציוד רב וגם מהווה חלל אינטימי לשהייה, שיחה או אפילו שינה של הנוסעים בו. ניתן להגיע אל העיר ברכב הפרטי שלנו או לשכור. עדיף לבצע השכרת רכב בישראל באתר suncar בו יש מגוון רכבים חדישים בתנאי תשלום ידידותיים. מי שמגיע עם רכב לירושלים מוטב שלא יעשה זאת בזמנים בהם אנשים נוסעים אל העבודה או חוזרים ממנה הביתה מכיוון שאז הכבישים יהיו צפופים. בתוך ירושלים, ההתניידות ברכב פרטי יכולה להיות נוחה כאשר נוסעים למקומות עם חניה מוסדרת כגון מוזיאון. בעיר העתיקה יש חניה לאורך סימונים כחול לבן במדרכות. החניה תמיד תהיה החלק הפחות נוח בטיול עם רכב והיא תגזול גם לא מעט כסף במיוחד במרכז העיר.

רכבת קלה

ניתן לשלב בין רכב פרטי לרכבת הקלה. כרגע, הקו היחיד ברכבת זו הוא הקו האדום. לאורכו יש לא פחות משלושה חניוני 'חנה וסע' המאפשרים חניה של רכבכם הפרטי ועליה מהירה על קרונות הרכבת הקלה. הקו האדום עובר בתחנה המרכזית, במרכז העיר ועד פסגת זאב מצד אחד ובהר הרצל בכיוון דרום. הקו מגיע לשער שכם בעיר העתיקה, שכונת התחמושת, קריית משה ועוד אתרים ותחנות מרכזיות בעיר. ניתן לשלב את הכרטיס עם אמצעי תחבורה ציבורית נוספים וגם לרכוש כרטיס חופשי יומי או שבועי.

אוטובוסים

את מערך התחבורה הציבורית משלימים אוטובוסים אשר מרשתים את העיר באופן די שיטתי. למעשה, גם אל העיר עצמה ולסביבתה ניתן להגיע באוטובוס. היתרון באוטובוס הוא המחיר האטרקטיבי, הכיסוי הטוב של השכונות השונות והחופש מנהיגה ברכב פרטי. החיסרון שלהם הוא זמינות מוגבלת בשעות הלילה או סוף השבוע, אך תוכלו להגיע איתם למרבית האתרים המיוחדים של העיר.

רכבת

את ההגעה לירושלים עצמה ניתן כמובן לבצע ברכבת. הקו החדש מקצר משמעותית את זמן ההגעה. הקו עובר בנמל התעופה בן גוריון ולכן מאד מתאים להגעה ישירה למי שמגיע מחו"ל. הרכבות עצמן הן מודרניות והמחיר נוח כאשר ישנן הנחות רבות, למשל לאזרחים ותיקים.

 

לבסוף, מעבר לאמצעי התחבורה שציינו כאן, ניתן לחשוב גם על אמצעים יצירתיים יותר כגון אופניים חשמליים. ירושלים היא עיר הררית אמנם אבל התניידות במרכזה יכול להתבצע באמצעות אופניים הנעזרות במנוע חשמלי. זה יאפשר לכם להיות מאד עצמאיים ולא להיות תלויים בקו תחבורה ציבורית כזה או אחר. תוכלו לעקוף את פקקי התנועה הרבים הנוצרים לעיתים בעיר וכך להתנייד באופן עצמאי ואפילו מהנה. זכרו לשמור על כל אמצעי הבטיחות וגם לוודא שאתם מתמצאים קצת במבנה העיר בכדי לא ללכת לאיבוד. ביקור נעים!