שיפוץ חנויות בירושלים

בירושלים יש קסם ואווירה נעימה של 'חזרה הבייתה'. העיר היפה מלאה מבנים עתיקים, חלקם קיימים כבר מאות שנים. מרכז העיר ירושלים ומרכזים שונים בשכונות ותיקות בעיר מכילים מגוון מבנים עתיקים שחלקם הגדול צריך שיפוץ תשתיות ושלד, או חיזוק יסודות, וחלקם דורשים שיפוץ אסתטי/ קוסמטי.

האם משתלם לשפץ מבנה ישן?

אם אתם בעלי חנויות שנמצאות במבנים ישנים – ייתכן כי ישתלם לכם להשקיע בשיפוץ המבנה. אבל מה העלויות של שיפוץ מבנים ישנים? מה צריך לכך? ומאיזה יתרונות תוכלו להנות אם תרצו להשקיע בשיפוץ חנויות? הכול בהמשך.

מה צריך עבור שיפוץ בתים בירושלים?

בתחילה חשוב למצוא קבלן שיפוצים טוב. איש מקצוע כזה צריך להיות קבלן מפתח במידה והשיפוץ מסיבי (משמע: כולל תיקון והחלפת תשתיות, שיפוץ יסודות, תיקון סדקים בקירות, החלפת אריחים, ניסור בטון וכולי). חשוב לבחור קבלן מפתח אשר מכנס תחתיו את כל אנשי המקצוע הדרושים החל מאינסטלטור או קבלן חשמל עד לאדריכל ומעצבים.

אם מדובר בשיפוץ קל אפשר לבחור קבלן שיפוצים אחד בתוספת אדריכל או מעצב. לעיתים נעשה שימור ושיפוץ מבנים בירושלים בעיקר משום שאת החזות של המבנים העתיקים בעיר יש לשמר: מה שיעלה משמעותית את ערכו של הנכס לאחר השיפוץ ,משום שנראות יפה של מבנה עתיק מספקת אווירה נעימה וירושלמית שמושכת מאד לקוחות למבנה ויוצרת אווירה שתכניס יותר לקוחות בשל הקסם והאווירה הירושלמית.

כמה זה יעלה לכם?

זה נכון, לשפץ חנות או כל מבנה עסקי זה לא דבר זול, גם משום שצריך להתחשב בתשתיות המתאימות למבנה וגם בשל הצורך לעצב ולסדר מחדש את העסק לאחר השיפוץ. כן, הדבר יצריך כסף ומשאבים וגם תכנית חלופית לימי השיפוצים בהם העסק סגור – כמו מכירה ממקום חלופי או שירותי משלוחים ללקוחות בזמן שהמקום אינו עובד. עם זאת ההשקעה בסופו של דבר תשתלם משום שהמשיכה לעסק תהיה עזה יותר כך שיותר לקוחות יכנסו אל בית העסק. בנוסף לכך, התחדשות היא תמיד דבר טוב ומבנה יפה ומעוצב יספק יותר התעניינות בבית העסק שלכם ושהייה רווחית של לקוחות במקום.

האם כדאי לשמור על הנראות של המבנה העתיק?

בוודאי שכן! כפי שהזכרנו, כדאי לשמור על נראות המבנה בעיקר אם מדובר במבנים בעלי אבן ירושלמית, חלונות גדולים בסגנון ים תיכוני, אם יש סורגים מעוצבים בסגנון עתיק ורעפים אדומים שכה מאפיינים את המבנים בירושלים (אפילו שיש האומרים שמדובר במגמה שנחלשת). אדריכל טוב וקבלן שיפוצים מומחה בשימור ושחזור מבנים יכולים לפרק את המבנה עבור השיפוץ ולהחזיר אותו לקדמותו מבחינת החזות והנראות שלו. כך מתקבל נכס משופץ ויפיפה.

יתרונות בשיפוץ חנויות ישנות בירושלים:

יצירת עניין

כשהמבנה חדיש יפה ומעניין יש יותר עניין מצד לקוחות אשר יפקדו את בית העסק שלכם, החל ממסעדה עד חנות בגדים או חנות ספרים קסומה.

עסק בולט יותר

מבנה משומר ונעים למראה, נקי ומרווח יהפוך את בית העסק שלכם לבולט ופופולארי יותר בשל  נראות נפלאה עם אווירה וקסם ירושלמים.

יותר לקוחות שירצו להגיע לחנות

אחרי שיפוצים אפשר להגדיל רווחים ולצמצם תשלומי מיסים, גם בעקבות ההוצאה וגם עקב תיקון מפגעים שהעיירה דורשת מבעלי עסקים לתקן.

השבחת ערך הנכס

כאשר אתם מבצעים שיפוץ במבנה ששייך לכם – אתם משביחים את ערך הנכס: מה שיעזור להשכיר אותו או למכור אותו במידה ותרצו ברווח גדול. אז זה הזמן להתחיל לתכנן לשפץ ולהנות מעסק מהמם!