פארק עמק הארזים

אם חשקה נפשכם בטיול פסטורלי בחיק הטבע ובילוי משפחתי באווירה שקטה וייחודית, אתם פשוט חייבים להכיר את פארק עמק הארזים. הפארק הנפלא הזה, הוא גם חלק מפארק ירושלים הענק המשתרע על שטח של כ-15,000 קילומטרים וגם חלק מהגן הלאומי עינות תלם.

המקום מאפשר בילוי נעים בחיק הטבע כולל כמה נקודות מושלמות לפיקניק, מסלולי הליכה רגליים קלילים שמתאימים למשפחות וכמה מעיינות ששופצו והפכו לשכיות חמדה של ממש המושכות אליהן לא מעט מבקרים בכל ימות השנה. רגע לפני שאתם אורזים את הציוד ויוצאים לדרך, אתם מוזמנים לערוך היכרות זריזה עם המקום, כדי שתדעו בדיוק למה לצפות.

נקודות ששווה להכיר

אין מספיק מילים בשביל לתאר את היופי והאווירה המיוחדת במקום, אבל בכל זאת נוכל לספר לכם על האתרים המרכזיים שכדאי לבקר בהם:

קום והתהלך בארץ

מסלולי ההליכה בעמק הארזים אינם ארוכים ומאתגרים והם פחות מתאימים למי שמחפש הליכה מאומצת וארוכה, כלומר שהם אידיאליים בעבור משפחות ומי שמחפש הליכה נעימה ולא מחייבת בחיק הטבע. מרחבת החניה בגן שדה תלם ניתן לצעוד בשביל שאינו סלול אל עבר נחל חלילים כאשר לאורך השביל ישנן אבנים גדולות ועליהם מידע מעניין ופיקנטי על האזור.

השביל השני מתחיל מעינות תלם והוא כביש סלול שמתאים גם לרוכבי אופניים ונגיש גם לאנשים עם מוגבלויות ולעגלות תינוק. על אף שלא מדובר במסלולים קשים מדי מומלץ להצטייד בנעליים נוחות להליכה ובכובע לימים החמים יותר של השנה.

צאו לדרך!

עכשיו כשאתם מכירים פחות או יותר את המקום, אנחנו בהחלט ממליצים לצאת ולהכיר אותו דרך הרגליים. למבקרים בעמק הארזים מובטחת חוויה פסטורלית, מגבשת ומחברת לטבע בהחלט. אל תשכחו להצטייד במים ובאוכל והקפידו לאסוף אחריכם את הזבל שנשאר לטובת הבאים אחריכם.

שיהיה טיול מהנה!